Nakon 30. kola 2.CFL, Jedinstvo je povećalo prednost u odnosu na drugoplasirani Arsenal.

Za to veliki dio zasluga ide Igalu, koje je u derbiju runde ubjedljivo savladalo Arsenal - 4:1. Čak četiri gola postignuta su u prvom poluvremenu. Bojan Bigović, Andrija Vujičić i Miloš Perović bili su strijelci za domaćina, dok je za ekipu iz Tivta pogodio Hulijan Montenegro. U nastavku je konačan rezultat postavio Milovan Ilić iz jedanaesterca.

Za to vrijeme, Jedinstvo je odigralo bez golova protiv Berana, pa sada ima sedam bodova više od Arsenala.

Treće mjesto na tabeli preuzela je Mladost DG, koja je na svom terenu savladala OFK Titograd sa 2:1 i tako stekla tri boda više od Bokelja. Autogol Jovana Mugoše u 25. i pogodak Hirokija Harade u 28. minutu bili su dovoljni za trijumf domaćina.

Bokelj je u Kotoru poražen od Koma rezultatom 2:0. Golove za Kom postigli su Mirza Hot u 20. i Igor Vukčević u četvrtom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena.

OFK Mladost DG - OFK Titograd 2:1

Igalo - Arsenal 4:1

Bokelj - Kom 0:2

Jedinstvo - Berane 0:0

Grbalj - Cetinje 1:1