Odigrani prvi mečevi drugog kola kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija…

Sutjeska je dočekala Makabi iz Tel Aviva i hrabrom igrom došla do remija bez golova. Nikšićani su odigrali dobar meč na ,,DG areni“ u Podgorici, imali nekoliko situacija za postizanje gola i tako na pravi način iskoriste igrača više od 55. minuta.

Budućnost je doživjela bolan poraz na Farskim Ostrvima, gdje domaći Toršavn slavio sa čak 4:0.

Mihal Pržibilski doveo je svoj tim u vođstvo u 45. minutu, a isti igrač udvostručio je prednos nakon dva minuta igre u drugom poluvremenu. U 58. minutu bilo je 3:0 i to zahvaljujući pogotku Petera Petersena. Konačan rezultat postavio je Danijel Johansen iz jedanaesterca u 60. minutu.

Sutjeska će revanš u Tel Avivu igrati 29. jula, dok će Budućnost dočekati Toršavn u utorak, 27. jula.