Crnu Goru će u kvalifikacijama za UEFA Ligu konferencija, osim Budućnosti, predstavljati i Sutjeska.

Vicešampion naše države u revanš meču sa Gagrom (1:1) sačuvao je prednost od jednog gola iz prve utakmice (1:0) i tako zakazao dvomeč sa Makabijem iz Tel Aviva.

Nikšićani su uglavnom kontrolisali igru, poveli pogotkom Nikole Janjića u 51. minutu, ali i imali nekoliko šansi da ranije riješe pitanje pobjednika. Gagra je izjednačila u 86. minutu preko Tamaža Makacarija i finišu učinila uzbudljivim. Ipak, rezultat se nije mijenjao.

Sutjeska će dočekati Makabi 22. jula, dok je revanš sedam dana kasnije u Tel Avivu.

Podgorica je poražena od Lačija sa 3:0 nakon produžetaka i regularnog toka koji je završen identičnim rezultatom kao iz prve utakmice (1:0). Lači je poveo u 60. minutu golom Adrija Delijua, a tim iz glavnog grada Crne Gore držao se do trećeg minuta prvog produžetka i pogotka Redžija Luškje. Konačan rezultat postavio je Fatmir Prengaj u 114. minutu.

Dečić je protiv Drite u Podgorici jurio gol zaostatka iz prve utakmice (2:1), ali je poražen i u revanšu - 1:0. Jedini gol na meču postigao je Ardijan Cuculi u 84. minutu.