Crnogorski klubovi imali su polovičan uspjeh u večerašnjem programu prvog kola kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija.

Sutjeska je došla do pobjede od 1:0 nad gruzijskog Gagrom, dok je Dečić poražen od kosovske Drite sa 2:1, uprkos tome što je imao vođstvo.

Na stadionu ,,DG arena” u Podgorici, Sutjeska je u većem dijelu meča bila bolji rival od gostiju iz Gruzije. Ipak, samo jednom je ekipa Milije Savovića tresla mrežu Gagre i to u 17. minutu, kada je Marko Vuković pogodio na asistenciju Nikole Janjića.

Prvi meč na evropskoj sceni Dečić je započeo golom Iljira Camaja na stadionu ,,Fadilj Vokri” u Prištini, međutim, to je bilo sve od tima iz Tuzi. Domaća Drita preuzela je konce igre u svoje ruke i izjednačila već u 11. minutu preko Almira Ajzeraja.

Preokret je stigao u 78. minutu. Arbnor Muja je dobro prošao i dao loptu za Marka Simonovskog, koji je savladao Stefana Popovića.

Revanš mečevi na program su 15. jula. Sutjeska gostuje u Tbilisiju, dok će Dečić dočekati Dritu na Gradskom stadionu u Podgorici.