Nakon 27. kola Amplitudo 2.CFL, stanje na vrhu tabele ostalo je isto.

U derbiju ove runde, duelu lidera i trećeplasirane ekipe na tabeli, Arsenal i Igalo odigrali su bez golova.

Taj rezultat nije uspio da iskoristi drugoplasirani Mornar, koji je remizirao na gostovanju Beranama - 1:1. Domaćin je vodio od 19. minutu, kada je mrežu Barana zatresao Srđan Bošković. Domaćin je održavao prednost do 70. minuta i autogola Nikole Tmušića.

Na četvrtom mjestu nalazi se Kom, koji je smanjio zaostatak za konkurencijom pobjedom protiv Ibra - 2:1. Zlatičanima je prvi trijumf nakon sedam utakmica, a do njega su došli u sudijskoj nadoknadi drugog dijela, golom Igučija Rjusoke. Vodili su od 29. minuta i gola Vuleta Vujačića, da bi u 61. minutu Božidar Bujiša unio neizvjesnost u utakmicu.

Bokelj je sa 2:0 savladao Jedinostvo, čime je upisao važnu pobjedu u borbi za opstanak. Strijelci za tim iz Kotora bili su Vasilije Čavor u 52. i Jovan Popović u 60. minutu.

Duel najslabije plasiranih ekipa u ligi pripao je Drezgi, koja je pobijedila Grbalj u gostima sa 2:1. Domaći su vodili zahvaljujući autogolu Šidena Nakazave, da bi preokret Drezgi omogućili Milan Mirković i Lazar Rakočević.

Bokelj - Jedinstvo 2:0