Kvalifikacije za UEFA Ligu Evrope završene za šampiona Crne Gore...

Budućnost ipak nije uspjela da se domogne plej-ofa za UEFA Ligu Evrope.

Podgoričani su poraženi na gostovanju Sarajevu sa 2:1, u meču nakon kojeg mogu da žale za boljim ishodom za njih.

Na stadionu ,,BIlino polje“ u Zenici pružili su dobru partiju, ali je Sarajevo znalo da iskoristi svoje šanse, za razliku od protivnika.

Domaćin je do vođstva došao u četvrtom minutu - dobru akciju svoje ekipe završio je Benjamin Tatar.

Budućnost se brzo oporavila od tog šoka i zaigrala mnogo bolje, a nagrada je stigla u 44. minutu. Vasilije Terzić je dao odličnu loptu za Panajotisa Moraitisa, koji je matirao protivničkog golmana.

U nastavku su Podgoričani imali inicijativu i nekoliko šansi, međutim, gol Matijasa Famina u 67. minutu bio je presudan. Nakon toga se Budućnost nije vratila u pravi ritam, pa je Sarajevo uspjelo da sačuva prednost i izbori plasman u plej-of kvalifikacija za Ligu Evrope.