Polovičan uspjeh crnogorskih klubova u večerašnjim mečevima.

Fudbaleri Budućnosti upisali su pobjedu, dok je Zeta poražena u prvim utakmicama prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Budućnost je na gostovanju estonskoj Trans Narvi došla do zalihe od dva gola uoči revanša - 2:0. Podgoričane je u vođstvo doveo Igor Ivanović u 12. minutu, da bi konačan rezultat postavio Miloš Mijić u 88. minutu meča na stadionu ,,Rakvere”.

Zeta je poražena u duelu sa Fehervarom - 5:1. Gosti su već u uvodnom dijelu meča vodili sa 2:0, zahvaljujući dvostrukom strijelcu Loiku Negu, koji je mrežu domaćina pogađao u 3. i 12. minutu. Na 2:1 smanjio je Balša Goranović lijepim golom u 17. minutu, međutim, samo pet minuta kasnije Nego je kompletirao het-trik.

U nastavku su viđena još dva gola, mrežu Zete u 87. minutu zatresao je Roland Juhas, a konačan rezultat postavio je Sabolc Husti u posljednjom tenucima meča.