Trijumf ,,hrabrih sokola“ u prijateljskoj utakmici.

U-20 reprezentacija Crne Gore savladala je Srbiju sa 1:0 u prijateljskom meču odigranom u Petrovcu.

Izabranici Mojaša Radonjića prikazali su dobru igru u veoma otvorenoj utakmici protiv kvalitetnog protivnika. Gol odluke postigao je kapiten Ilija Vukotić iz jedanaesterca u 54. minutu.

- Bila je ovo dobra utakmica. Obje ekipe željele su pobjedu i na kraju smo mi došli do nje. Mogu da budem zadovoljan određenim segmentima u našoj igri, mada je bilo i grešaka. U suštini, moram biti zadovoljan nakon pobjede nad veoma kvalitetnom reprezentacijom Srbije, kazao je selektor Mojaš Radonjić.

Prvu šansu na utakmici imali su gosti. Nakon kornera u 7. minutu, Zarija Lambulić pogodio je stativu. Bio je to period bolje igre Srbije, koja je nakon toga imala još par opasnih pokušaja, ali je golman ,,hrabrih sokola” Lazar Carević bio siguran.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu za Crnu Goru nije iskoristio Meris Skenderović. U 23. minutu je iz povoljne pozicije, sa pet, šest metara iskosa, šutirao u golmana Marka Ilića, dok je u sljedećem napadu oklijevao, pa je čuvar mreže Srbije odbranio taj pakušaj.

U 44. minutu Miloš Drinčić je šutirao po zemlji nakon kornera, ali je Ilić ponovo intervenisao.

Trenutak koji je prelomio meč desio se u 53. minutu. Ognjen Stijepović je ukrao loptu na sredini terena, krenuo prema golu protivnika, ali ga je u šesnaestercu oborio Uroš Račić, što je sudija okarakterisao kao jedanaesterac. Siguran izvođač bio je Vukotić.

Do kraja meča Srbija je bila ofanzivnija, ali je Carević bez većih problema sačuvao svoju mrežu.

Crna Gora - Srbija 1:0