Završen kvalifikacioni turnir za UEFA Ligu šampiona za žene.

Fudbalerke Breznice remizirale su sa Kirjat Gatom - 4:4, u trećem kolu grupe 5 kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona za žene.

Time je crnogorski šampion nastup u kvalifikacijama završio na posljednjem, četvrtom mjestu u grupi.

Sjajan meč na Gradskom stadionu u Podgorici pogotkom u 8. minutu otvorila je Andrea Laju u 8. minutu. Odgovor Breznice stigao je već u 11. minutu, kada je gol izraelskog tima pogodila Eli Jakovska. Prvi preokret na meču donijela je Jelena Vujadinović u 17. minutu.

Međuti, naredni preokret viđen je u režiji gošći. Eden Avital je bila precizna u 36. minutu, dok je Danijel Šulman mrežu Breznice tresla dva minuta kasnije. Na poluvrijeme se otišlo sa 4:2 za Kirjat Gat poslije autogola koji je postigla Maja Šaranović.

U nastavku je Breznica preko Marijane Jankov postigla dva gola, u 53. i 57. minutu.

Pobjednik grupe 5 je subotički Spartak, koji je u trećem kolu savladao Bazel sa 5:0. Švajcarkinje su takmičenje završile na drugom mjestu, ispred Kirjat Gata i Breznice.