Nikšićani nijesu uspjeli da nadoknade minus iz prvog meča protiv Alaškerta.

Fudbaleri Sutjeske eliminisani su iz kvalifikacija za Ligu Evrope remijem bez golova u revanšu protiv Alaškerta u Jerevanu.

Alaškertu je ovaj remi dovoljan za prolazak dalje, budući da su prije sedam dana u Nikšiću slavili sa 1:0.

Za razliku od tog meča, Sutjeska je u glavnom gradu Jermenije odigrala daleko bolje. Bila je konkretnija pred golom protivnika, ali nije iskoristila nekoliko odličnih šansi.

Prvu je propustio Bojan Božović u 33. minutu, da bi u 42. pogodio prečku. U nastavku je viđena još veća ofanziva Nikšićana, koji su u finišu stvorili nekoliko prilika. Luka Merdović je mogao bolje da reaguje u dobroj poziciji u 87. minutu, dok je u 90. izblokiran šut Stefana Denkovića sa nekoliko metara iskosa. U 94. minutu golman domaćina je zaustavio prvo šut Denkovića sa sedam - osam metara, a zatim i Merdovića, koji je došao prvi do odbijene lopte. Nakon toga više nije bilo vremena za nešto konkretnije.