Ekipa Breznice poražena je rezultatom 2:1 od Avaldsnesa, šampiona Norveške, u prvom kolu kvalifikacionog turnira za plasman u žensku Ligu šampiona.

U drugom meču grupe 9, ekipa Spartaka ubjeldjivo je savladala izraelski Kirijat Gat – šampionke Srbije slavile su rezulatom 7:1.

Šampion Crne Gore bio je na pragu remija u duelu sa favorizovanim rivalom ali su Norvežanke u finišu susrta uspjele da dođu do izjednačenja.

Breznica je došla do prednosti u 22. minutu susreta preko Tatjane Đurković, da bi do odlaska na odmor gošće uspjele da dođu do izjednačenja u 33. minutu pogotkom Gielnik.

Igračice našeg šampiona odolijevale su napadima mnogo iskusnijih protivnica sve do 75. minutu kada je Torsens uspjela da pronađe put do mreže i pobjede u prvom kolu turnira koji se održava u Podgorici i Nikšiću.

U drugom kolu, koje se igra u petak, 25. avgusta, fudbalerke Breznice odmjeriće snage sa ekipom Spartaka.