UEFA EVROPA LIGA:
SUTJESKA - MTZ-RIPO 1:1
BUDUĆNOST - POLONIJA 0:2

Prvo kolo kvalifikacija za UEFA Evropa ligu nije donijelo mnogo radosti crnogorskim klubovima - Sutjeska je pred svojim navijačima remizirala sa bjeloruskim MTZ-RIPO-m (1:1), dok je Budućnost kod kuće poražena od Polonije sa 2:0.

Sutjeska nije razočarala protiv predstavnika Bjelorusije, ali nije imala ni snage ni sreće da terensku inicijativu pretvori u pobjedu. Nikšićani su na startu drugog poluvremena poveli golom Međedovića, imali nekoliko prilika da povećaju prednost (najboži je bio Adrović koji je dva puta šutirao pored gola, a potom i pogodio prečku), ali ipak nisu uspjeli da slave. Gostima je izjednačenje donio rezervista Bubnov, koji je 12 minuta prije kraja meča snažnim udarcem sa 20-ak metara savladao Giljena. Domaćin je do kraja meča nastavio da juriša na gol protivnika, ali promjene nije bilo. Sjajna Nikšićka publika nije propustila da zalaganje svojih igrača pozdravi aplauzom.

Za razliku od meča kraj Bistrice, pod Goricom je vrijedno spomena bilo samo navijanje. Budućnost je previše oprezno ušla u duel sa Polonijom, što je koštalo novog poraza na međunarodnoj sceni. Poljski predstavnik je slavio zahvaljujući dva gola iz prekida (upisali su se Kozjol i Jodlovjec), ali više od poraza domaće navijače zaboljela je neubjedljiva igra "plavo-bijelih" koji, izuzev pokušaja Bećiraja u drugom poluvremenu, praktično nisu stvorili ni priliku da ugroze gol gostiju.

Priliku za popravni ispit oba tima imaće 9. jula, kada su na programu revanš utakmice.