Ekipa Ekonomista poražena je u meču prvog kola kvalifikacionog turnira Lige šampiona za žene od slovenačkog Pomurja rezultatom 4:0.

Najbolja crnogorska ženska ekipa na otvaranju turnira u Sloveniji imala je priliku da odmjeri snage sa šampionkama Slovenije, koje važe za prvog favorite kvalifikacionog tunrira.

Slovenke su zasluženo slavile, a osim četiri postignuta pogotka dva puta su pogađale okvir gola.

Biljana Brdarić je u prvom dijelu susreta dva puta tresla mrežu našeg predstavnika u najjačem evropskom takmičenju – napadačica Pomurja bila je precizna u 22. i 37. minutu susreta.

Treći pogodak za domaćina postigla je Monika Conjar u 66. minutu, da bi konačan rezultat susreta postavila Danka Podovac minut prije kraja regularnog toka.

U narednom kolu izabranice Zdravka Jaukovića odmjeriće snage sa Olimpijom iz Kluža, Duel sa Rumunkama igra se 13. avgusta od 17.00 časova. Olimija je u prvom kolu savladala ekipu Parnaua rezultatom 4:0.

Pomurje – Ekonomist 4:0