Pobjednik 1.ŽFL Crne Gore Ekonomist upisao je remi na otvaranju turnira četvrte grupe kvalifikacija za Ligu šampiona - naš prvak odigrao je neriješeno sa šampionom Farskih Ostrva KI Klaksvikom (1:1) u portugalskom gradu Tores Novas.

Izabranice Zdravka Jaukovića imaju za čim da žale, s obzirom da su tokom 90 minuta održale pravi čas fudbala iskusnijim Farankama o čemu svjedoče čak 20 udaraca na gol Monike Biskopsto, uključujući i jednu prečku. Klaksvik je poveo iz jedinog šuta na gol Ekonomista preko Sofije Purkhus u 16. minutu, ali se naš šampion na vrijeme vratio i izjednačio u 38. minutu golom Armise Kuč. Bez obzira na totalnu inicijativu i crveni karton za Purkhus u finišu meča, Ekonomist je na kraju ipak morao da se zadovolji remijem.

Naredni protivnik Ekonomista biće Cirih, koji je danas bez problema savladao domaći Ouriense sa 5:0.