Fudbaleri Mladosti poraženi su večeras na Stadionu "Pichuan" od domaće Sevilje sa 3:0 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za UEFA Evropa ligu. Naš predstavnik je pružio snažan otpor favorizovanom protivniku i do posljednjih deset minuta imao aktivan rezultat, ali je domaćinu upravo taj period bio dovoljan da napravi veliku prednost pred revanš u Podgorici.

Sevilja je imala inicijativu tokom većeg dijela utakmice, a otpor Mladosti srušio je Baka u 18. minutu kada je primio dugu loptu iza leđa odbrane mladosti i prebacio Vujadinovića koji je pokušao da mu uđe u šut. Uprkos naivno primljenom golu, Podgoričani su pružili solidan otpor timu iz Andaluzije, pa se na novi gol čekalo do 82. minuta kada je Peroti realizovao penal koji je skrivio Šofranac. Tačku na meč stavio je Danijel Kariko u prvom minutu sudijske nadoknade nakon kornera koji je izveo Rakitić.

Revanš utakmica igra se za sedam dana na Gradskom stadionu u Podgorici sa početkom u 20.30 časova.