Fudbaleri Mladosti napravili su novi podvig i plasirali se u treće kolo kvalifikacija za UEFA Evropa ligu. Podgoričani su večeras u revanšu drugog kola slavili na gostovanju Seniki sa 1:0 i zasluženo eliminisali slovačkog predstavnika iz daljeg takmičenja.

Gol odluke "pao" je u 38. minutu kada je Kaljević zakucao loptu u mrežu nakon centaršuta Takua iz kornera i tako, pokazalo se, donio svom timu duel sa ekipom Sevilje, predstavnikom moćne španske Primere. Senika je tokom većeg dijela meča imala incijativu, ali bez pravog odgovora na dobro organizovanu igru Mladosti koja zasluženo ide dalje.

Drugi crnogorski predstavnik u Evropa ligi, pljevaljski Rudar remizirao je pod Goricom sa ekipom Slaska - 2:2. Poljaci su i u Podgorici brzo stigli do velike prednosti golovima Sobote u 31. i Paišaoa u 34. minutu, ali je Rudar golovima Jovanovića u 57. i Bambura u drugom minutu sudijske nadoknade pokazali da razlika u kvalitetu dvije ekipe ipak nije tako velika kako se činilo nakon prve utakmice.

Senika - Mladost 0:1 - ukupno 2:3