Fudbaleri Mornara poraženi su od Pakšija u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija.

Barani su na kraju ubjedljivo poraženi (3:0), iako su po igri zaslužili mnogo više. Uprkos tome što su imali dva igrača manje, gol minusa su držali do 99. minuta, nakon čega su još dva puta kapitulirali.

U 38. minutu napadač Mornara Kris Ondong Mba je dobio direktni crveni karton, da bi mađarski tim poveo u 59. minutu, kada je Daniel Bode matirao Stefana Popovića. Nedugo zatim Marko Đurišić je u kratkom periodu dobio dva žuta kartona, pa je Mornar bio u još težoj situaciji.

Ipak, Barani su i sa takvim hendikepom stvorili nekoliko prilika za gol, ali nijesu bili precizni. Kazna za to je stigla u 99. minutu preko Balinta Saba, strijelca iz jedanaesterca. Samo minut kasnije, Pakši je ovjerio trijumf golom Barne Tota.

Revanš meč igra se u Podgorici 13. avgusta.