Šampion Crne Gore upisao dobar rezultat u Gruziji…

Fudbaleri Dečića Admiral bet savladali su Dinamo iz Batumija rezultatom 2:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija.

Tuzani su do prve pobjede na međunarodnoj sceni došli dobrom igrom u gruzijskom gradu na obali Crnog mora, pa sada sa dosta optimizma čekaju revanš u Podgorici narednog utorka.

I Dinamo i Dečić Admiral bet imali su šanse u prvom poluvremenu, zatim je u nastavku domaćin preuzeo inicijativu. Ipak, samo se mreža gruzijskog tima tresla. Prvo je pogodio rezervista Ilir Camaj poslije odličnog centaršuta Luke Maleševića u 62. minutu, da bi ubrzo Vuk Striković dobro ispratio akciju saigrača i postavio konačan rezultat.

Prestala dva predstavnika Crne Gore svoje mečeve u drugom kolu kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija igraju sjutra. Budućnost od 19:30 časova po našem vremenu u Sofiji igra sa CSKA 1948, dok će se Mornar pola sata kasnije u Leskovsku sastati sa Radničkim iz Kragujevca.