Počela nova sezona 2.CFL…

Derbi prve runde 2.CFL, između Bokelja i Grblja, završen je bez pobjednika – 1:1. Domaćin je rano došao do vođstva, u 14. minutu mrežu rivala zatresao je Dejan Pepić. U finišu prvog poluvremena defanzivac Bokelja Bogdan Rašo dobio je crveni karton, što je Grbalj u nastavku iskoristio i u 84. minutu došao do poravnanja pogotkom Jovana Vujovića iz jedanaesterca.

Duel nekadašnjih prvoligaša završen je trijumfom Koma – 3:1. Zlatičane je u vođstvo doveo Marko Kažić u 15. minutu, da bi nakon pola sata igre izjednačenje Lovćenu donio Vuko Vicković. Ipak, to je bilo sve od gostiju, dok je Kom do kraja meča još dva puta pogađao. Kažić je ubrzo upisao svoj drugi pogodak, a konačan rezultat postavio je Vladimir Perišić u 86. minutu sa bijele tačke.

U jednom od derbija kola Otrant Olimpik savladao je Podgoricu rezultatom 2:0. Oba gola za Ulcinjane postigao je Ajumu Nišimura.

Iskra – Igalo 0:1

Kom – Lovćen 3:1

Bokelj – Grbalj 1:1

Berane – Internacional 2:2

Otrant-Olympic – Podgorica 2:0