Ekipa iz Donje Gorice obezbijedila plasman u Meridianbet 1.CFL…

Fudbaleri Mladosti DG osigurali su prvo mjesto u 2.CFL, odnosno direktan plasman u elitni rang crnogorskog fudbala.

Mladost DG ima šest bodova više od Berana, a oba kluba imaju još po jednu utakmicu do kraja. Novi prvoligaš savladao je danas Igalo rezultatom 2:1 i iskoristio poraz Berana od Bokelja. Željko Krstović doveo je domaćina u vođstvo iz jedanaesterca u 39. minutu, da bi Kenan Orahovac u 56. udvostručio prednost. Konačan rezultat postavio je Boško Guzina u 72. minutu.

Bokelj je u Kotoru došao do tri boda protiv Berana zahvaljujući pogotku Igora Vukčević u 23. minutu. Berane ima tri boda i utakmicu više od Bokelja, dok četvrtoplasirani Kom ima četiri boda i utakmicu manje od Berana.

Biće zanimljivo i u borbi za opstanak - devetoplasirana Zeta ima 33 i nalazi se u ,,opasnoj zoni“, Grbalj ima 35, Otrant 36, a Igalo 37 bodova i svi po još dvije utakmice do kraja.