Mlađa omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je u prijateljskom duelu sa Mađarkom - 1:0.

Uprkos dobroj igri i stvorenim šansama, posebno u prvom dijelu, ekipa Slobodana Draškovića upisala je poraz na glavnom terenu Trening kampa FSCG.

- Našoj igri u prvom poluvremenu samo je falio gol da bi bilo kako treba. Početkom drugog poluvremana primili smo gol nakon naše greške i kontre, ali smo i poslije toga igrali dosta dobro. U međuvremenu smo napravili dosta izmjena, ušlo je deset novih igrača. Na ovom okupljanju ekipi su bili priključeni i momci iz kadetske reprezentacije, hjetli smo da vidimo kako će igrati protiv starijih igrača i mislim da su posao odradili korektno.

Veoma dobro prvo poluvrijeme odigrali su ,,sokoli”. Sve vrijeme imali su inicijativu, uglavnom držali loptu i stvarali šanse. Prvu u osmom minutu, kada je Nikola Medojević sa petnaestak metara bio zamalo neprecizan. Tri minuta kasnije, Marko Perović je prošao po lijevoj strani, lijepo se oslobodio čuvara, ali je njegov šut odbranio Mark Đetvan.

Najbolja šansa u prvom dijelu viđena je u 35. minutu. Balša Mrvaljević se izborio za asistenciju Nenadu Krivokapiću, čiji šut sa pet metara je odbranio golman gostiju.

Na odmor se otišlo rezultatom 0:0, a nakon četiri minuta igre u nastavku Mađari su došli do vođstva, koje su kasnije pretvorili u trijumf. Bence Vaš je ukrao loptu na sredini terena i povukao kontru, koji je rutinski završio Botond Šebe.

Crna Gora je odgovorila u 62. minutu, međutim, Danilo Vukanić je glavom poslao loptu preko gola sa nekoliko metara.

,,Sokoli” su do kraja pokušavali da dođu do izjednačenja ili preokreta, ali nijesu bili konkretni pred golom Mađarske.

Desetak minuta prije kraja, istakao se golman Petar Bobičić, koji je odbranio jedanaesterac Benedeku Barkočiju.

Crna Gora - Mađarska 0:1