„Hrabri sokoli“ odgirali posljendji meč u tekućoj godini…

Seniorska reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 1:0 u prijateljskom meču od selekcije Slovenije.

U posljednjem meču u 2022. godini „sokoli“ su prikazali dobru igru, po prikazanim šansama bili bolji od rivala, postigli i pogodak koji nije priznat i imali neiskorišćeni jedanaesterac. Slovenci su, gotovo iz jedine prave prilike na meču, došli do pogotka koji je bio dovoljan za trijumf.

U prvom dijelu susreta domaćin je imao terensku inicijativu, ali su prilike viđene pred golom Oblaka. Slovenački čuvar mreže bio je savladan u 27. minutu nakon ubacivanja Jovovića i fenomenalnog udarca glavom Mugoše – lopta je cijelim obimom prešla gol liniju, ali prvi pomoćnik arbitra Jegera nije vidio očigledan pogodak.

Napadač našeg tima još jednom je bio u prilici ali je Oblak bio na visini i zaustavio udarac Mugoše iskosa sa lijeve strane.

U finišu prvog dijela, tri minuta prije isteka regularnog toka, Slovenci su iz prve prave prilike došli do pogotka – Šeško je prošao po lijevoj strani i ubacio loptu za Zajca koji je sa par metara poslao u loptu iza leđa Šarkića.

Nastavak susreta donio je još nekoliko izglednih prilika pred golom Slovenije. Priiku da donese izjednačenje našem timu imao je Krstović, da bi u 85. minutu Oblak fantastičnom intervencijom zaustavio udarac Bakića i spriječio siguran pogodak.

Samo minut kasnije, nakon kornera, dosuđen je kazneni udarac za naš tim – Andrija Vukčević je ubacio loptu sa lijeve strane koju je rukom zaustavio Stanković. Loptu na bijelu tačku namjestio je Savić, šutirao jako u lijevu stranu Oblakovog gola i pogodio stativu.

Slovenija – Crna Gora 1:0