Zanimljiva utakmica na Gradskom stadionu u Podgorici…

Mlada reprezentacija Crne Gore savladala je Albaniju u prijateljskom meču rezultatom 4:2.

,,Sokoli” su pružili veoma dobru partiju, koju su mogli da krunišu ubjedljivijom pobjedom.

Već na samom početku imali su prvu veliku šansu, iskosa sa desne strane šutirao je Andrija Radulović i pogodio stativu. U devetom minutu Ognjen Bakić je probao sa distance, ali je lopta prošla pored gola. Ubrzo je, međutim, bilo 1:0 za Crnu Goru. Ognjen Đinović je pokrenuo akciju, dao pas za Nikolu Janjića, koji je centrirao, a Milan Vukotić pogodio sa desetak metara.

Gosti su uzvratili u 25. minutu, kada je Adrion Paraziti bio precizan iz slobodnog udarca.

Tri minuta prije odlaska na odmor, Janjić je šutirao, ali je čuvar mreže gostiju bio siguran.

I povratak sa pauze donio je dobru igru ,,sokola”. U 49. minutu Dušan Vuković je prošao po lijevoj strani, zatim poslao loptu u šesnaesterac za Andreja Bajovića, koji je postigao prvi od svoja dva gola danas. Međutim, minut nakon toga, golman Crne Gore Sergej Joksimović je pokušao da degažira loptu, koja je pogodila ofanzivca Albanije i Klevisa Dragaha i završila u mreži naše ekipe.

Do novog zasluženog vođstva Crnu Goru je ponovo vodio Bajović. U 68. je primio loptu u šesnaestercu Albanije i lijepo je plasirao u dalji ugao. Konačan rezultat postavio je Jovan Dašić u 77. minutu. Janjić je izveo korner, da bi Dašić glavom sproveo loptu u mrežu gostiju.

Crna Gora – Albanija 4:2

Gradski stadion, Podgorica.

Sudija: Miloš Bešović (Crna Gora)

1:0 - Vukotić 11', 1:1 – Pajaziti 25', 2:1 – Bajović 49', 2:2 – Joksimović (ag) 50', 3:2 – Bajović 68', 4:2 – Dašić 77'