Ženska kadetska reprezentacija Crne Gore upisala je poraz u prvom kolu grupe B5 preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izrael, domaćin turnira, slavio je rezultatom 4:1.

- Imali smo dvije dobre šanse kod 0:0, koje nijesmo iskoristili i nakon toga smo kažnjeni za te promašaje. Izrael je kasnije zaigrao bolje i zasluženo upisao pobjedu, istakao je selektor Mirko Marić.

Izraelke su povele nakon 17 minuta igre, kada je Orijan Biru savladala Jovanu Žugić. Finiš prvog poluvremena donio je čak dva gola Izraela – prvo je pogodila Moran Moskovici u 44, zatim Mihaelit Vorku u trećem minutu sudijske nadoknade.

Vorku je mrežu naše selekcije tresla i u 80. minutu, da bi konačan rezultat postavila Katarina Čađenović dva minuta kasnije.

U drugom kolu grupe B5, Crna Gora će igrati sa Velsom. Taj meč igra 30. oktobra, od 14 časova.

Izrael – Crna Gora 4:1

Trening centar FS Izraela, Šefajim.

Sudija: Viki De Kremer (Belgija)

1:0 – Biru 17', 2:0 – Moskovici 44', 3:0 – Vorku 45'+3', 4:0 – Vorku 80', 4:1 – Čađenović 82'

Janković, Bojanić – Crna Gora

Izrael: Noa Kosak, Sofija Vodolazov, Tomer Zeharija, Ofri Saker (od 80. Dolev Ovadija), Talja Mor, Hila Šaron, Ade Gulden (od 76. Jarden Mor), Moran Moskovici (od 62. Avišag Ais), Mihaelit Vorku, Ziv Hazan (od 46. Ravid Koen), Orijan Biru.
Selektor: Mihal Ravic.

Crna Gora: Jovana Žugić, Dunja Bojanić (od 76. Lejla Bambur), Tijana Janković (od 46. Vladana Boričić), Vlada Milović, Slavica Krstevska (od 66. Mia Vukčević), Katarina Čađenović, Larisa Đurković, Jelena Nikčević, Nađa Doknić (od 83. Amra Mehović), Tatjana Osmajić, Maša Tomašević (od 66. Tamara Milović).
Selektor: Mirko Marić.