Trinaesto kolo Meridianbet 1.CFL donijelo je promjenu na vrhu tabele.

Nakon pobjede nad Iskrom, Sutjeska je preuzela ulogu lidera. Nikšićani su u Danilovgradu slavili sa 2:1, a sva tri gola pala su u periodu oko pauze. Tajron Konrad i Anto Babić tresli su mrežu domaćina u 43. i 45. minutu, da bi Halil Muharemović u 49. postavio, ispostaviće se, konačan rezultat.

Zanimljivo je bilo u duelu Budućnosti i Rudara, koji je pripao domaćinu rezultatom 2:1. Rudar je poveo već u 14. minutu preko Danina Talovića i tada je domaćin krenuo po preokret. Pola sata prije kraja meča, Marko Mrvaljević je poravnao, dok je trijumf Podgoričanima pobjedu donio Stefan Milošević u drugom minutu sudijske nadoknade.

Zanimljiv duel Dečića i Petrovca završen je bez pobjednika – 1:1. Gosti sa Primorja poveli su u posljednjim trenucima prvog dijela lijepim golom Nikole Zvrka. Ubrzo po povratku sa odmora, Stefan Denković pogodio je za 1:1.

Budućnost – Rudar 2:1