Derbi meč 12. kola Meridiabet 1.CFL, između Dečića i Budućnosti, završen je bez pobjednika – 0:0.

Duel odigran na Zlatici nije obilovao šansama na obje strane, a najbliži golu bio je vezista Budućnosti Marko Bakić, koji je u finišu meča pogodio prečku. Utakmicu je obilježio prekid od skoro pola sata, jer su gostujući navijači sredinom prvog poluvremena ubacili baklje u teren.

Pobjednika nije bilo ni u Petrovcu, gdje viđen po gol na obje strane – 1:1. Domaćin je poveo nakon desetak minuta igre preko Nemanje Carevića, da bi pola sata prije kraja Orhan Hajrović postavio konačan rezultat.

Istovjetan rezultat viđen je i u okršaju Arsenala i Jezera. Tivćani su u finišu prvog poluvremena došli do prednosti zahvaljujući Danilu Bakiću, dok je desetak minuta prije kraja Jovan Pajović donio bod svojoj ekipi.

Rudar je na svom terenu bio bolji od Iskre – 3:1. Danin Talović je sa dva gola donio prednost Pljevljacima, Savo Gazivoda je uspio samo sa smanji zaostatak Iskre, da bi u posljednjim trenucima meča Miloš Zečević ovjerio pobjedu Rudara.

Dečić – Budućnost 0:0

Petrovac – Jedinstvo Franca 1:1