Pionirska reprezentacija Crne Gore slavila je i u drugom prijateljskom duelu sa Maltom.

Nakon 3:1 u nedjelju, ,,sokolići“ su danas bili još ubjedljiviji - 5:1.

Do ovakve pobjede stigli su odličnom igrom u drugom poluvremenu, kada su postigli četiri gola.

Na krjau prvog dijela meča viđen je rezultatski egal. Crna Gora je povela u 22. minutu, poslije loše reakcije gostujućih defanzivaca Radovan Zečević je došao do lopte i savladao Džejdena Faruđu. Dva minuta kasnije viđena je slična situacija na drugoj strani - loša reakcija odbrambenih igrača Crne Gore, a onda rutinski pogodak Denijela Poulija.

Nastavak je donio mnogo bolje izdanje naše selekcije, koja je do novog vođstva stigla u 50. minutu. Lazar Savović je poslije lijepog solo prodora šutirao, a gostujući golman loše reagovao.

Najljepši momenat na utakmici viđen je u 60. minutu, kada je Vahid Hajrović lijepo plasirao loptu u dalji ugao udarcem sa dvadesetak metara. U 63. i 64. minutu domaći igrači postigli su još dva gola, prvo je Vuk Pavićević rutinski završio akciju, a zatim Hajrović iskoristio novu grešku Malte za konačnih 5:1.

- Dosta nervoze i nesigurnosti bilo je u našoj igri u prvom poluvremenu. Međutim, u drugom smo bili mnogo bolji i zasluženo smo pobijedili. Momci su dokazali da, kad su agresivni i uporni, kada imaju samopouzdanja, će biti nagrađeni rezultatom. Iza nas u dvije utakmice sa Maltom i igra u drugom poluvremenu današnje utakmice je pokazatelj kako treba da igramo u budućnosti da bismo se primakli jakom evropskom nivou kada krenu takmičarski mečevi, kazao je trener Petar Kasom.

Crna Gora - Malta 5:1

Trening kamp FK Budućnost, Podgorica.

Sudija: Davor Božović (Crna Gora)

1:0 - Zečević 22’, 1:1 - Pouli 24’, 2:1 - Savović 50’, 3:1 - Hajrović 60’, 4:1 - Pavićević 64’, 5:1 - Hajrović 65’

Crna Gora: Dimitrije Minić, Aleksa Perišić (od 41. Stefan Delić), David Maraš (od 41. Marko Glendža), Andrija Anđelić, Radovan Zečević (61. Viktor Bubanja), Đorđe Fabris (od 70. Dino Ćosović), Leon Đonaj (od 41. Vahid Hajrović), Stefan Tomašević (od 41. Andrija Vukoje), Petar Ražnatović (od 41. Vuk Pavićević), Lazar Savković (od 61. Kristijan Jovović), Stefan Janković (od 41. Pavle Roćenović).
Trener: Petar Kasom.

Malta: Džejden Faruđa (od 62. Sem Kaljeha), Dru Mikeli (od 66. Džensen Zara), Lajam Džejms, Emerson Mejlak (od 54. Ismael Velja), Dejl Velja, Andreas Velja, Skot Kamiljeri (od 66. Kejden Zerafa), Denijel Pouli (od 66. Džin Formoza), Itan Brinket (od 54. Kirin Formoza), Džek Kamiljeri (od 62. lajam Buagijar), Džejlen Zarb (od 54. Bendžamin Borg).
Selektor: Franćesko Makri.