Omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je od Danske u drugom kolu grupe 9 preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Domaćin turnira opravdao je ulogu favorita i do novih bodova došao rezultatom 6:1.

Ovo je drugi poraz za našu selekciju na turniru. U prvom kolu izabranici Slobodana Draškovića poraženi su od Engleske rezultatom 2:0.

- Danska je fizički dominirala od samog starta utakmice, a mi nijesmo uspjeli da se suprotstavimo na pravi način. Uz to, mi smo u meč ušli veoma loše, tako da je protivnik to iskoristio i postigao dva rana gola. Sada nam slijede dva dana odmora, nadam se da ćemo osvježiti ekipu, kako bismo protiv Gruzije odigrali što bolje. Želimo pobjedu kako bismo donekle popravili utisak,

Pitanje pobjednika utakmice u Hobru riješeno je nakon manje od pola sata igre. Dansku je do vođstva u trećem minutu igre odveo Asbjern Bendergard. Samo pet minuta kasnije, Gustav Kristensen je savladao Filipa Domazetovića. Isti igrač upisao se u listu strijelaca i u 27. minutu, da bi u 37. Patrik Dorgu zaključio veoma dobro poluvrijeme Danaca.

U nastavku je Danska još dva puta tresla mrežu naše reprezentacije. U 53. minutu Čarli Horneman se upisao u listu srtrijelaca, da bi petnaestak minuta kasnije Viktor Đukanović bio precizan sa bijele tačke za jedini gol Crne Gore na utakmici.

Konačan rezultat postavio je Aleksander Ling u 79. minutu.

U posljednjem kolu turnira Crna Gora se sastaje sa Gruzijom. Ta utakmica igra se 27. septembra, sa početkom u 14 časova.

Danska – Crna Gora 6:1

Hobro stadion, Hobro.

Sudija: Marija Barbu (Rumunija)

1:0 – Bendergard 3; 2:0 – Kristensen 8'; 3:0 – Kristensen 27'; 4:0 – Dorgu 37', 5:0 – Horneman 53', 5:1 – Đukanović (p) 67', 6:1 – Ling 79'