Pionirska reprezentacija Crne Gore poražena je od Turske u prvom od dva prijateljska meča ovih selekcija.

Domaćin je ubjedljivo slavio – 6:0, sa po tri postignuta gola u oba poluvremena. Furkan Kodžak doveo je svoj tim u vođstvo nakon dvadesetak minuta igre, a ubrzo je mrežu ,,sokolića“ zatresao i Eraj Duman. Ahmet Čobanolu pogotkom u 39. minutu najavio je ubjedljiv trijumf svoje ekipe. U nastavku se dva puta u listu strijelaca upisao Mimin Nazli, dok je konačan rezultat postavio Jigit Evin u drugom minutu sudijske nadoknade.

- Iako su ovo prve utakmice ove selekcije, ipak je neshvatljivo da nijesmo bili na potrebnom takmičarskom nivou. Turska je zasluženo pobijedila, iskoristila je previše naših individualnih grešaka. Ovo su prve utakmice ove generacije, ima još dosta prostora za napredak i moramo gledati kako da igrače spremimo za duele sa jakim evropskim reprezentacijama, istakao je selektor Radovan Kavaja.

Isti rivali naredni prijateljski meč odigraće u srijedu 14. septembra, sa početkom u 16 časova po našem vremenu.

Turska – Crna Gora 6:0

Trening centar FS Turske, Istanbul.

Sudija: Demir Ogužan (Turska).

1:0 – Kodžak 20', 2:0 – Duman 25', 3:0 – Čobanolu 39', 4:0 – Nazli 42', 5:0 – Nazli 65', 6:0 – Evin 80'+2

Turska: Deniz Denmezer (od 61. Mehmet Čelik), Mustafa Jortač (od 41. Hasan Turan), Eren Kaja (od 68. Ferhat Bulut), Kan Atalaj (od 68. Emir Čoban), Džan Ćigir (od 41. Emre Išik), Enes Ćalıškan (od 41. Ali Arda Kavas), Boran Eligizel (od 61. Mahmut Alijurt), Eraj Duman (od 41. Jigit Evin), Furkan Kodžak (od 41. Ogužan Ertem), Ahmet Čobanolu (od 61. Mustafa Kek), Ahmet Hakan Atıš (od 41. Mimin Nazli).
Selektor: Mehmet Haciolu.

Crna Gora: Dimitrije Minić, Andrija Anđelić, Stefan Delić, Novak Fatić (od 41. Radovan Zečević), Lazar Savović (od 50. Stefan Janković), Vuk Pavićević (od 50. Danilo Čelebić), Darvin Dukić (od 41. Lazar Kojičić), Matija Jovanović (od 41. Aleksandar Radulović), Đorđe Fabris (od 50. Aleksa Perišić), Petar Ražnatović (od 50. Andrija Vukoje), Viktor Bubanja (od 41. Andrej Kartal).