Utakmicama 7. kola nastavljeno je takmičenje u Meridianbet 1.CFL…

Jedan od derbija ove runde, duel Rudara i Sutjeske, završen je bez golova. Rudar je odolio aktuelnom šampionu, koji je imao nekoliko dobrih prilika za pogodak. Najbliži je bio Filip Knežević, koji je sredinom drugog poluvremena pogodio stativu.

Čak šest golova viđeno je u okršaju Dečića i Arsenala, u kojem su Tivćani osvojili tri boda trijumfom od 4:2. Arsenal je imao i tri gola prednosti, nakon što su mrežu Dečića tresli Jovan Dašić u 27. i 39, odnosno Boris Došljak u 43. minutu. Domaćin se vratio u igru zahvaljujući Stefanu Denkoviću i Fatosu Bećiraju, međutim, Ivan Bulatović je ubrzo pogodio i omogućio Arsenalu tri boda.

Iskra je upisala prvu pobjedu u sezoni, čime je posljednje mjesto na tabeli prepustila Mornaru, koji sjutra igra svoj meč sedmog kola. Jezero je povelo golom Balše Toškovića u sedmom minutu, a samo tri minuta kasnije izjednačio je Žarko Popović. Promjene rezultata nije bilo sve do 89. minuta i lijepog gola Damira Kojaševića.

Rudar – Sutjeska 0:0

Iskra – Jezero 2:1