Omladinske reprezentacije Luksemburga i Crne Gore remizirale su u drugoj prijateljskoj utakmici – 1:1.

,,Sokoli“ su imali vođstvo, kao i još nekoliko dobrih prilika, ali nijesu uspjeli da savladaju domaćina.

- Prvo poluvrijeme odigrali smo korektno. Imali smo nekoliko šansi, mogli i do ubjedljivijeg vođstva. Ali, opet smo svojim greškama dozvolili protivniku da postigne gol. U nastavku nijesmo bili na pravom nivou. Sve u svemu, iako nam je nedostajalo nekoliko važnih igrača, očekivali smo više od ove dvije utakmice. Očekuje nas dosta posla u pripremi kvalifikacija, kazao je selektor Slobodan Drašković.

Crna Gora je bolje ušla u meč i mogla do vođstva u 20. minutu, kada je golman domaćih odbranio dobar udarac Danijela Nikolića.

Pet minuta kasnije, mreža Luksemburga se zatresla. Petar Aničić je dao dobru loptu za Aleksu Ćetkovića, koji je savladao Žoaa Margata.

Nikolić je u novoj dobroj šansi bio u 27. minutu, međutim, njegov pokušaj sa petnaestak metara završio je preko gola.

Kazna za promašaje stigla je u 40. minutu, kada je Enco Lima iskoristio slabu reakciju defanzivaca Crne Gore.

U drugom poluvremenu veoma dobru priliku za ,,sokole“ nije iskoristio Bojan Pavićevićević, koji je glavom poslao loptu preko gola sa nekoliko metara.

Luksemburg – Crna Gora 1:1