Omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je u prvom od dva prijateljska duela sa Luksemburgom.

Domaćin je slavio rezultatom 3:2, ponajviše zahvaljujući greškama defanzivnog dijela ,,sokola“.

- Pravili smo početničke greške u odbrani i bilo je neminovno da izgubimo. Sa druge strane, postigli smo dva gola i imali nekoliko dobrih šansi za još koji pogodak. Taj dio igre u ofanzivi me raduje, ali brine igra odbrane. Fali nam nekoliko igrača značajnih za ovu ekipu, igrači su možda biti umorni zbog putovanja dugog 16 sati, ali to nije opravdanje za ovakve greške koje su viđene večeras. Nadam se da ćemo u drugoj utakmici popraviti utisak, prije svega nadam se da će se momci odmoriti i dobiti na svježini, kako bi prikazali bolju igru, rekao je selektor Slobodan Drašković.

Luksemburg je do vođstva stigao u 17. minutu. Poslije loše reakcije odbrane Crne Gore, Aiman Dardari je bez većeg problema pogodio metu.

U 35. i 40. minutu naša ekipa mogla je do izjednačenje, ali Vladimir Perišić nije bio precizan u povoljnim situacijama.

Nakon desetak minuta igre u nastavku, domaćin je udvostručio vođstvo zahvaljujući Tomi Sušaru.

Adekvatan odgovor ,,sokola“ stigao je pet minuta kasnije, kada je Emin Kujović odlično reagovao na centaršut Nikole Vukovića i glavom zatresao mrežu protivnika.

Rezultat se nije mijenjao do 85. minuta i novog pogotka Luksemburga. Ovog puta, Džejms Rodriges je bio precizan.

Konačan rezultat postavio je Dragan Miranović u 88. minutu, lijepim udarcem sa desetak metara.

Druga utakmica između Luksemburga i Crne Gore igra se u četvrtak, sa početkom u 19 časova.

Luksemburg – Crna Gora 3:2

Gradski stadion, Melcig.

1:0 – Dardari 17', 2:0 – Sušar 55', 2:1 – Kujović 60', 3:1 – Rodriges 85', 3:2 – Miranović 88'