Rudar i Budućnost opravdali su uloge favorita u prvim utakmicama polufinala Kupa Crne Gore - lider šampionata savladao je Petrovac na svom terenu sa 2:1, dok su "plavo-bijeli" u Radanovićima savladali Grbalj sa 1:0.

Rudar je u Pljevljima stigao do pobjede, ali ne i rezultata koji je priželjkivao pred revanš. Pljevljaci su golovima najboljeg strijelca Predraga Ranđelovića stekli veliku prednost, ali su tri minuta prije kraja meča vratili gostima nadu da se mogu domoći drugog uzastopnog finala - dekoncentraciju domaće odbrane iskoristio je Matić koji je preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca savladao Radanovića.

Budućnost je napravila sjajan rezultat pred revanš zahvaljujući golu crnogorskog reprezentativca Ivana Delića, koji je u 55. minutu fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca sa 30-ak metara doveo svoj tim na korak od finala. Da ne bude sve sjajno, Budućnost je sredinom prvog poluvremena zbog povrede izgubila prvog strijelca Ivana Vukovića.