Fudbaleri Crne Gore savladali su Rumuniju rezultatom 3:0 u četvrtom kolu grupe B3 UEFA Lige nacija.

Oslabljeni ,,hrabri sokoli“ odigrali su gotovo savršenu partiju u Bukureštu, a u ispred sjajnog kolektiva u glavnoj ulozi našao se Stefan Mugoša. Postigao je sva tri gola, postao nakon Stevana Jovetića drugi igrač ,,sokola“ koji je upisao het-trik, a istovremeno Crnoj Gori donio drugi trijumf u grupi, pa je naša selekcija sada druga na tabeli, sa bodom manje od Bosne i Hercegovine.

Lijepa bukureštanska noć upotpunjena je i debijem talentovanog ofanzivca Viktora Đukanovića…

Ni velika buka koju su pravili domaći navijači nije dekoncentrisala ,,sokole“, koji su bez većih problema od starta kontrolisali dešavanja na terenu. Prilično lako su odbijali napade Rumunije, a, kako je vrijeme odmicalo, bivali sve opasniji. Zasluženo vođstvo stiglo je u finišu prvog poluvremena. Marko Janković je izveo korner, Aleksandar Šćekić napravio odličan ,,blok“ za Mugošu, koji je loptu zakucao u mrežu Florina Nice. Par minuta kasnije Milan Mijatović je sjajnom intervencijom odbranio svoj gol i tako napravio odličan uvod za nastavak utakmice.

Poslije desetak minuta igre u drugom poluvremenu, ponovo je proradio tandem Janković – Mugoša, ponovo u ulozi asistenta i strijelca.

Već tada je sve bilo jasno, a sjajnu noć visoki napadač krunisao je u 63. minutu lijepim golom iz okreta sa petnaestak metara.

Domaćin je bio nemoćan, a ,,sokoli“ do kraja držali čas fudbala na stadionu ,,Đulešti“…

Rumunija – Crna Gora 0:3

Stadion ,,Đulešti“, Bukurešt. Gledalaca: 11.656.

Sudija: Žoao Pinjeiro (Portugal).