,,Hrabri sokoli“ poraženi su na gostovanju Finskoj rezultatom 2:0 u drugom kolu grupe B3 UEFA Lige nacija.

Finci su iskoristili svoje dvije najbolje šanse na utakmici i nakon toga znali da privedu meč kraju.

Kombinovani sastav Crne Gore, sa devet novih igrača u odnosu na duel sa Rumunijom, nije uspio da zaustavi motivisanog domaćina. Nakon dva kola, Crna Gora ima tri boda.

Utakmica na Olimpijskom stadionu bila je prva u dresu najdražih boja za Dritona Camaja i Balšu Sekulića.

Prilično monotono prvo poluvrijeme obilježila su dva brza gola Finaca, oba u režiji Joela Pohjanpala. Prvo je u 31. minutu rutinski savladao Danijela Petkovića udarcem sa nekoliko metara nakon asistencije Temua Pukija, da bi sedam minuta kasnije atraktivno zatresao mrežu naše selekcije poslije prekida koji je izveo Lukas Lingman.

Naša selekcija uzratila je udarcem glavom Fatosa Bećiraja, ali je lopta otišla preko gola.

Selektor Miodrag Radulović napravio je nekoliko izmjena na poluvremenu, što je rezultiralo nešto ofanzivnijom igrom ,,sokola“. U 53. minutu Vukan Savićević je šutirao pored gola sa petnaestak metara, da bi u 71. Žarko Tomašević imao najbolju šansu za našu selekciju. Ipak, glavom je šutirao pravo u golmana Lukasa Hradeckog.

Opasnu situaciju Crna Gora je stvorila u 83. minutu – Sead Hakšabanović je poslao dobru loptu za Adama Marušića, kojeg je u posljednjem trenutku blokirao Ričard Jensen. Bio je to i posljednja izglednija šansa za naš tim.

,,Sokoli“ se sada okreću narednom izazovu u Ligi nacija – već u subotu 11. juna dočekaće Bosnu i Hercegovinu u trećem kolu grupe B3.

Finska – Crna Gora 2:0

Olimpijski stadion, Helsinki. Gledalaca: 17.009.

Sudija: Alard Lindhut (Holandija).

1:0 – Pohjanpalo 31', 2:0 – Pohjanpalo 38'