Omladinska reprezentacija Crne Gore savladala je Bosnu i Hercegovinu rezultatom 1:0 u prvoj od dvije prijateljske utakmice.

Meč je riješen u 82. minutu pogotkom debitanta Domenika Ivezaja.

- U prvom poluvremenu odigrali smo veoma dobro, šteta što nijesmo iskoristili neku od dobrih šansi koje smo stvorili. Ista situacija bila je i početkom drugog dijela. Tada smo napravili dosta izmjena i ritam igre je malo pao. Ipak, uspjeli smo da postignemo gol i pobijedimo, tako da moramo biti zadovoljni, istakao je selektor Slobodan Drašković.

Prvo poluvrijeme utakmice obilježile su nekoliko veoma dobrih prilike za ,,sokole”. U 20. minutu Vladimir Perišić je, nakon asistencije Nikole Vukovića, pogodio prečku udarcem sa 12-13 metara.

Desetak minuta kasnije opasno je zaprijetio Petar Aničić, međutim, čuvar mreže gostiju bio je na visini zadatka. Isti igrač pogodio je prečku u 37. minutu, poslije dobrog udarca Bojana Pavićevića.

Na početku drugog poluvremena Perišić je imao još jednu dobru priliku, ali je ovog puta šutirao preko gola sa desetak metara iskosa sa desne strane.

U 58. minutu Pavićević se našao u odličnoj poziciji, ali je loše šutirao i defanzivci Bosne i Hercegovine nijesu imali problema da otklone opasnost.

Uslijedila je zatišje na glavnom terenu Trening kampa FSCG, sve do 82. minuta, kada je Ivezaj pogodio mrežu gostiju udarcem sa nekoliko metara, poslije asistencije Lazara Radulovića.

Revanš meč igra se u četvrtak, sa početkom u 11 časova.

Crna Gora - Bosna i Hercegovina 1:0