Fudbaleri Budućnosti i Dečića igraće u finalu Kupa Crne Gore, 29. maja od 20:30 časova na Gradskom stadionu u Podgorici.

Isti rivali bili su i prošle godine u borbi za ovaj trofej, koji je osvojila Budućnost.

Podgoričani su savladali Sutjesku i u večerašnjem revanšu u Nikšiću - 2:1, čime nijesu doveli u pitanje prednost iz prve utakmice (3:0).

Sutjeska je rano povela, u 8. minutu mrežu rivala zatresao je Filip Knežević i tako probudio nadu u stizanje zaostatka. Ipak, Budućnost je uzvratila na vrijeme, poslije nešto više od pola sata igre poravnao je Viktor Đukanović. Konačan rezultat postavio je Miloš Raičković u 51. minutu iz jedanaesterca.

Mnogo više uzbuđenja viđeno je u duelu Dečića i Iskre. Tuzani su imali 2:1 iz prvog meča, ali je sve bilo otvoreno nakon vođstva Iskre u 60. minutu. Tada je Irfan Šahman doveo u egal.

Taj momenat označio je početak velikih uzbuđenja, poslije kojih su slavili igrači Dečića. Preokret i trijumf domaćinu donijeli su lijepim golovima Jovan Nikolić u 70. i Velizar Janketić u 76. minutu.