Odigrani mečevi 31. kola Telekom 1.CFL.

Sutjeska je opravdala ulogu favorita protiv Rudara, kojeg je na svom terenu savladala rezultatom 3:0. Dva gola postigao je Božo Marković, a u strijelce se upisao i Vladan Bubanja.

Budućnst je bila ubjedljiva u gradskom derbiju sa Podgoricom - 5:1. Nakon nešto više od pola sata igre na ,,DG areni“ bilo je 2:0 za goste, koji su u nastavku još tri puta pogađali mrežu Podgorice. Jedini gol za domaćina postigao je Halil Muharemović.

Okršaj za treće mjesto na tabeli pripao je Dečiću, koji je u Tuzima bio bolji od Iskre - 2:1. Velizar Janketić u 6. i Marko Tući u 37. tresli su mrežu gostiju, dok je na drugoj strani precizan bio Balša Sekulić u 20. minutu.

Važne bodove u borbi za opstanak upisao je Mornar u duelu sa Zetom - 1:0. Trenutak odluke desio se u 87. minutu, kada je Aleksandar Vujačić donio trijumf svom timu.

Zanimljiva je i trka za najboljeg strijelca. Trenutno je na ,,pol poziciji“ Adnan Bašić iz Petrovca sa 12 golova, jedan manje postigao je Kristijan Vulaj iz Dečića, dok su po 10 postigli Igor Ivanović i Miloš Raičković iz Budućnosti, Balša Sekulić iz Iskre, Rodrigo Faust iz Jezera i Marko Miličković, bivši ofanzivac Petrovca.

Podgorica - Budućnost 1:5