I nakon 30. kola Telekom 1.CFL situacija na vrhu tabele ostala je nepromijenjena.

Sutjeska je savladala Jezero u gostima sa 2:0 i tako zadržala 11 bodova prednosti u odnosu na Budućnost. Golove za Nikšićane postigli su Nikola Janjić u 37. i Filip Knežević u 50. minutu.

Budućnost je u derbiju kola bila bolja od Iskre - 4:2. Gosti su poveli preko Vilijana u 48. minutu, izjednačio je Zoran Petrović u 62, ali ubrzo zatim Balša Sekulić vratio prednost Iskri. Ipak, do kraja utakmice Petrović je postigao još dva gola, dok je strijelac bio i Viktor Đukanović.

Rudar je u duelu sa Dečićem prekinuo niz od četiri poraza - 1:0. Jedini gol na meču postigao je Dušan Živković u 74. minutu.

Važnu pobjedu u borbi za opstanak upisala je Zeta protiv Petrovca - 3:0. Strijelci za Golubovčane bili su Srđan Krstović, Marko Burzanović i Rjo Tačibana.

Jezero - Sutjeska 0:2