Stanje na vrhu tabele Telekom 1.CFL ostalo je nepromijenjeno nakon 27. kola.

Sutjeska je pobjedom na gostovanju Mornaru zadržala 11 bodova prednosti u odnosu na Budućnost, koja je upisala trijumf protiv Petrovca.

Nikšićani su do tri boda u Baru (2:0) došli golovima Vladana Bubanje u 20. i Vladimira Jovovića u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Istim rezultatom Budućnost je savladala Petrovac u gostima. Oba gola na stadionu pod Malim brdom postigao je Zoran Petrović.

Šest golova postignuto je u remiju Podgorice i Dečića - 3:3. Gosti iz Tuzi imali su vođstvo od od dva gola, autogolom Stefana Cicmila i Alekse Marušića, da bi Podgorica preokrenula preko Matije Krivokapića i Alekse Maraša. Konačan rezultat postavio je Danilo Pešukić u finišu utakmice.

Goleada je viđena i u pobjedi Jezera nad Rudarom - 3:2. Čak četiri gola postignuta su u prvom poluvremenu, a tri boda ekipi iz Plava donio je Mamadu Mendi u 67. minutu.

Važnu pobjedu u borbi za opstanak upisala je Zeta u duelu sa Iskrom - 3:1. Golove za domaćina postigli su Rijota Tačibana, Marko Burzanović i Aleksa Maraš, dok je gol za Iskru dijelo Irfana Šahmana.

Mornar - Sutjeska 0:2