Fudbaleri Crne Gore poraženi su rezultatom 1:0 u prijateljskom duelu sa Jermenijom.

U prilično tvrdoj utakmici, bolje se od kombinovanog tima gostiju snašao domaćin. Dres reprezentacije večeras su prvi put obukli Nikola Šipčić, koji je bio u početnoj postavi, da bi u nastavku priliku dobili golman Lazar Carević, vezista Novica Eraković i ofanzivac Uroš Đuranović.

Do gola i, ispostaviće se, pobjede, Jermenija je stigla pogotkom Vahana Bihačjana nakon nešto manje od 20 minuta igre. Risto Radunović je vratio loptu nazad, Bičahjčan je ispratio i ukrao loptu, nakon čega je sa ivice šesnaesterca poslao u mreži Milana Mijatovića.

Do kraja poluvremena, ,,sokoli“ su imali pokušaj preko Radunovića, ali je bek Crne Gore bio neprecizan.

Naša selekcija podigla je nivo igre u drugom poluvremenu. Ipak, nije bila konkretnijeg učinka ispred gola Jermenije. U finišu su prilike imali Milutin Osmajić i Uroš Đurđević, međutim, rezultat se nije promijenio.

,,Sokoli“ se sada okreću narednom prijateljskom duelu. U ponedjeljak 28. marta na Gradskom stadionu u Podgorici gostovaće Grčka.

Jermenija - Crna Gora 1:0

Republički stadion ,,Vazgen Sargsjan“. Gledalaca: 4.000.

Sudija: Andris Tremanis (Letonija).