Najveći crnogorski derbi, duel Sutjeske i Budućnosti, završen je bez pobjednika - 2:2.

Sutjeska je nakon 25. kola zadržala 13 bodova viška ispred Budućnosti, a jedan od najzaslužnijih za takav ishod je golman i kapiten Nikšićana Vladan Giljen. U trećem minutu sudijske nadoknade Giljen je zatresao mrežu gostiju i to poslije odbijene lopte nakon njegovog pokušaja glavom. Prije toga, za Sutjesku je pogodio Vladan Bubanja, dok su strijelci za Budućnost bili Miloš Raičković i Viktor Đukanović.

Preostali mečevi današnjeg programa završeni su remijima. Golova nije bilo u duelima Petrovca i Dečića, odnosno Zete i Jezera, dok su Mornar i Iskra u Baru remizirali rezultatom 1:1.

Aleksandar Vujačić doveo je domaćina u vođstvo u četvrtom minutu, da bi konačan rezultat postavio Balša Sekulić petnaestak minuta prije kraja utakmice.

Sutjeska - Budućnost 2:2