Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore slavila rezultatom 2:1 je u prvom od dva prijateljska meča sa Kiprom.

Sva tri gola na utakmici odigranoj u gradu Sotira postignuta su u prvom poluvremenu.

Naša selekcija povela je već u prvom minutu. Petar Jauković oboren je u šesnaestercu domaćih, sudija je pokazao na bijelu tačku, da koje je Lazar Martinović bio precizan.

Kipar je izjednačio u 18. minutu - nakon slabe reakcije odbrane ,,sokola“, Marios Stavrinidis se dobro snašao i savladao Danisa Mukovića.

Petnaestak minuta kasnije u stopostotnoj šansi našao se Bogić Milošević, međutim, golman domaćih je izašao kao pobjednik iz situacije ,,jedan na jedan“.

U finišu prvog poluvremena Crna Gora je stigla do novog gola i, ispostaviće se, pobjede. Ponovo je strijelac bio Martinović, ovog puta iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara.

- Fizički veoma zahtjevna utakmica, igralo se u visokom ritmu. Kontrolisali smo veći dio utakmice, dali dva gola iz prekida, imali još neke šanse… Bilo je dosta dobrih stvari u našoj igri, ali bilo je i situacija koje ne smiju da nam se dešavaju. Moramo raditi na smanjenju broj neiznuđenih grešaka, kada protivniku praktično poklanjamo loptu. Nadam se da ćemo biti još bolji u drugoj utakmici, kazao je selektor Radovan Kavaja.

Drugi meč isti rivali odigraće u četvrtak, sa početkom u 14 časova.

Kipar - Crna Gora 1:2