Fudbaleri Sutjeske savladali su Iskru rezultatom 2:0 u derbiju 23. kola Telekom 1.CFL.

Nikšićani su poveli rano, u 12. minutu mrežu gostiju zatresao je Zakaraija Alharaiš. Tu prednost Sutjeska je održavala do 64. minuta, a onda je pitanje pobjednika riješio Marko Matanović.

Zanimljivo je bilo u Petrovcu, gdje je domaćin remizirao sa Rudarom - 1:1. Petrovac je do vođstva stigao je pogotkom Nikole Bašića poslije desetak minuta igre. Ipak, Rudar je izbjegao poraz pet minuta prije kraja regularnog toka utakmice, kada je konačan rezultat postavio Žarko Popović.

Okršaj sa začelja tabele pripao je fudbalerima Podgorice, koji su na svom terenu slavili protiv Zete - 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Admir Adrović u finišu prvog poluvremena.

Duel Mornara i Jezera završen je bez pobjednika. Oba tima postigla su po gol, za Barane je to uradio Marko Ćetković u 66. minutu, dok je na drugoj strani strijelac bio Miljan Vlaisavljević u 82. minutu.

Meč između Dečića i Budućnosti prekinut je u 17. minutu zbog nereda na tribinama, pri rezultatu 0:1.

Mornar - Jezero 1:1