Zanimljivo 21. kolo Telekom 1.CFL donijelo je lideru ,,bijeg“ na tabeli.

Poslije pobjede nad Jezerom i poraza Budućnosti od Iskre, Sutjeska sada ima 12 bodova više od najbliže konkurencije.

Nikšićani su opravdali ulogu protiv Jezera - 3:1, ponajviše zahvaljujući dvostrukom strijelci Zakariji Alharaišu, koji je precizan bio u 6. i 63. minutu. Gol je postigao i Novica Eraković, dok se sa dvije asistencije istakao Vladimir Jovović. Na drugoj strani, u listu strijelaca upisao se Argentinac Rodrigo Faust.

Velika uzbuđenja viđena su u Danilovgradu, gdje je Iskra savladala Budućnost sa 3:2 i izjednačila se sa Podgoričanima na drugom mjestu na tabeli. Domaćin je u finišu prvog poluvremena postigao dva gola za vođstvo od 2:0 (Vilijan iz jedanaesterca i Balša Sekulić), da bi Budućnost ipak uspjela da izjednači pogocima Vasilija Terzića u 78. i Miomira Đuričkovića u 84. minutu. Konačan rezultat postavio je Balša Sekulić u trećem minutu sudijske nadoknade, čime je njegova ekipa upisala treću vezanu pobjedu u Telekom 1.CFL.

Iako je imao vođstvo, Dečić je upisao drugi uzastopni poraz i to u duelu sa Rudarom - 2:1. Kristijan Vulaj pogodio je u 57. minutu za 1:0 i tu su Tuzani stali. Poravnao je Nikša Vujanović u 67. minutu, a preokret donio Dušan Živković u 86.

Prvu pobjedu u gostima ove sezone ostvarila je Zeta na gostovanju Petrovcu - 4:2. Srđan Krstović i Đorđije Vukčević donijeli su dva gola prednosti Golubovčanima, Petrovac je dva puta prijetio da poništi tu zalihu (Ognjen Rolović i autogol Andreja Pupovića), ali su gosti uspjeli da izdrže i dođu tri boda.

Velika uzbuđenja viđena su u Baru, u duelu Mornara i Podgorice - 2:2. Podgorica je imala dva gola prednosti do 70. minuta, ali je domaćin stigao do boda golovima Marka Ćetkovića u 82. i Boška Guzine u 89. minutu.

Petrovac - Zeta 2:4
Rolović 32’, Pupović (ag) 47’ - Krstović 16’, Vukčević 18’, Đinović 45’+1’, Maraš 56’

Mornar - Podgorica 2:2