Omladinska futsal reprezentacija Crne Gore ubjedljivo je savladala Kipar u prvom od dva prijateljska duela ovih selekcija.

Ekipa Sveta Ljesara imala je tri gola prednosti nakon petnaestak minuta igre, da bi u nastavku postigli još tri pogotka. Dva gola postigao je Kenan Tafić, dok su se u listu strijelaca upisali i Srđan Petrušić, Arnes Lolović, Miloš Koprivica i golman Luka Knežević, koji je mrežu protivnika zatresao udarcem sa svog gola.

- Potpuno zaslužena pobjeda. Bili smo bolji tokom čitavog meča, diktirali tempo i nametnuli visok ritam igre. Dali smo šansu svim igračima, a posebno me raduje pristup i velika borbenost, kazao je selektor Ljesar.

Drugi meč Crna Gora i Kipar odigraće sjutra, takođe sa početkom u 17:30 časova.

Crna Gora - Kipar 6:0

Dvorana ,,Župa“, Tivat.

Sudije: Dražen Vukčević, Vukić Femić (Crna Gora).

1:0 - Petrušić 8', 2:0 - Tafić 9', 3:0 - Lolović 15', 4:0 - Koprivica 21', 5:0 - Tafić 32', 6:0 - Knežević 34'

Crna Gora: Irhad Popović, Srđan Petrušić, Srđan Drašković, Nemanja Nenezić, David Puletić. Igrali su još: Luka Knežević, Kenan Tafić, Miloš Koprivica, Nikola Mijušković, Pavle Vukčević, Željko Lješković, Arnes Lolović, Lazar Kostić, Stefan Ćalasan.
Selektor: Sveto Ljesar.

Kipar: Nikolas Milidonis, Noa Elkebe, Konstantinos Joanu, Rafael Pojacis, Aleksandros Georgiju. Igrali su još: Marinos Anastasiadis, Andreas Vronti, Aleksios Andreu, Serafeim Nikiforu, Panajotis Andreu, Hrizostomos Konstantinu, Andreas Lampru, Jordan Angelov, Teodoros Teodoru.
Selektor: Hrizostomos Hrizostomu.