Omladinska futsal selekcija Crne Gore upisala je poraz u prvom od dva prijateljska duela sa Francuskom.

,,Trikolori“ su opravdali ulogu favorita, a meč su prelomili početkom drugog poluvremena, kada su stigli do četiri pogotka viška, zahvaljujući golovima Žeroma Paskjea, Name Traorea i dvostrukog strijelca Anatola Melena.

Jedini gol za Crnu Goru postigao je Kenan Tafić u 27. minutu. Prilike da poraz učine manju ubjedljivim propustili su Srđan Lješković i Tafić, koji su u 37. i 40. minutu promašili kaznene udarce sa 10 metara.

- Zaslužena pobjeda Francuske. Očekivali smo ovako tešku utakmicu. Oni su došli sa ekipom igrača ispod 21 godine, dok su naši igrači dvije godine mlađi. Ipak, svjesno smo to uradili, jer smo željeli da sparingujemo sa jačom ekipom od nas. Prvi dio igre smo odigrali jako dobro, ali uvodna tri minuta drugog poluvremena, kada smo primili četiri gola, odredila su ishod mela, kazao je selektor Sveto Ljesar.

Isti rivali igraće i sjutra, takođe sa početkom u 18 časova.

Crna Gora - Francuska 1:5

Dvorana ,,Župa“, Tivat.

Sudije: Dražen Vukčević (Crna Gora), Adrijan Krumoa (Francuska).

0:1 - Paskje 21', 0:2 - Traore 22', 0:3 - Melen 22', 0:4 - Melen 24', 1:4 - Tafić 27', 1:5 - Pereira 27'

Crna Gora: Irhad Popović, Srđan Petrušić, Srđan Drašković, Nemanja Nenezić, David Puletić. Igrali su još: Kenan Tafić, Miloš Koprivica, Nikola Mijušković, Pavle Vukčević, Željko Lješković, Arnes Lolović, Luka Knežević, Lazar Kostić.
Selektor: Sveto Ljesar.

Francuska: Steven Karon, Paulo Pereira, Amin Benšerif, Anatol Melen, Aue Betga. Igrali su još: Žerom Paskje, Uasini Girio, Vasim Šer, Tangi Mokvaka, Enzo Koeljo, Nama Traore, Bobo Niagate, Sala Galmin, Enza Kone.
Selektor: Pjer Demilije.