Mlađa omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 1:0 od Mađarske u danas odigranom prijateljskom meču.

Bio je to duel u kojem je ekipama pripalo po poluvrijeme, gledajući prikazano na terenu.

Domaćin je u prvom dijelu bio ofanzivniji, a do vođstva je stigao u 22. minutu Aurel Đuriš je centrirao sa lijeve strane, a Tamaš Tot odlično reagovao udarcem sa petnaestak metara.

,,Sokoli“ su po povratku sa odmora zaigrali bolje i mogli do izjednačenja u 49. minutu. Ipak, Nemanja Carević je pogodio prečku iz slobodnog udarca.

- Igrali smo protiv veoma jake ekipe. Mađarska je u prvom poluvremenu više tražila igru, bila bolja u pasu, jača u duelu i agresivnija, a i mi smo pogriješili kod gola. U nastavku smo napravili ravnotežu na terenu, ali nijesmo u nekoliko situacija reagovali kako treba, mislim da smo bili i sebični. Ne mogu da zamjerim mojim igračima, dali smo sve od sebe i smatram da je trenutno razlika između Mađarske i nas baš taj jedan gol, kazao je selektor selektor Radovan Kavaja.

Revanš meč Mađarska i Crna Gora odigraće u četvrtak 25. novembra, sa početkom u 11 časova.

Mađarska - Crna Gora 1:0