Mlada reprezentacija Crne Gore savladala je Republiku Irsku rezultatom 2:1 u šestoj utakmici kvalifikacija za plasman na U-21 Evropsko prvenstvo 2023. godine.

Izabranici Miodraga Vukotića odigrali su sjajno prvo poluvrijeme, dominirali u svim segmenitima igre i postigli dva potogka. Nastavka je donio nešto bolju igru rivala koji je u finišu susreta imao i idealnu priliku da dođe do izjednačenja ali je Ivezić zaustavio udarac Koventrija sa bijele tačke.

„Sokoli“ su već na samom startu susreta, nakon četiri minuta igre, došli do prednosti nakon akcije Vukotića i Nikole Krstovića – vezista našeg tima „pocijepao“ je odbranu protivnika sjanim pasom i omogućio kapitenu da obiđe golmana a zatim udarcem lijevom nogom zatrese mrežu.

Samo pet minuta kasnije naša selekcija uvećala je prednost preko Ivana Vukčevića koji je sa desetak metara poslao loptu pod prečku Maherovog gola i to nakon sjajnog duplog pasa sa Nikolom Krstovićem.

Do trećeg pogotka izabranici Miodraga Vukotića imali su prilikiu da dođu u 18. minutu susreta nakon nove dobre akcije veznog reda i pokušaja Janjića koji je završio iznad prečke gola gostiju.

Irci su smanjili zaostatak u 74. minutu susreta nakon kornera i velike gužve u kojoj se bolje od ostalih snašao Mekginis i udarcem sa par metara zatresao mrežu.

Izjednačenje protivnika spriječio je fantastični Nikola Ivezić – čuvar naše mreže u 83. minutu uhvatio je loptu nakon udarca kapitena Irske Konora Koventrija sa bijele tačke i sačuvao tri boda našem timu.

Crna Gora – Republika Irska 2:1