Seniorska reprezentacija Crne Gore poražena je u meču osmog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo od selekcije Norveške rezultatom 2:0.

„Sokoli“ su meč na stadionu Uleval odigrali u dva različita ritma – prvi dio meča pripao je domaćoj selekciji, dok je u nastavku naš tim bio bolji od rivala. Ipak, dobro drugo poluvrijeme nije bilo dovoljno da se ostvari bolji rezultat protiv organizovane i fizički izuzetno moćne ekipe koju sa klupe vodi Stale Solbaken.

Naš nacionalni tim u prvom dijelu susreta nije uspio da dođe do izglednijih prilika, pa je najbolji pokušaj imao Stevan Jovetić koji je tukao pored gola sa dvadesetak metara. Norvažani su, sa druge strane, uspjeli da iskoriste jednu priliku do koje su neočekivano došli – nakon kornera i velike gužve u našem kaznenom prostoru i povratne lopte sa druge stative udarcem sa nekoliko metara u pogodak je pretvorio ofanzivni vezista Eljunusi.

Drugo poluvrijeme donijelo je ofanzivniju igru našeg tima, veći posjed lopte i opasnih akcija pred golom protivnika. Ofanzivni pristup mogao je donijeti rezultat sredinom nastavka kada je Marušić izašao sam na Nilanda, kao i nešto kasnije nakon udarca iz ugla i pokušaja Stevana Jovetića.

Ipak, rival je uspio da sačuva mrežu a onda i da, u sudijskoj nadoknadi vremena, dođe do drugog pogotka – Eljunusi je udarcem sa ivice kaznenog prostora postavio konačan rezultat susreta.

Norveška – Crna Gora 2:0